sobota, 16 lutego 2013

Kryształkowy naszyjnik Carrie Bradshaw / Carrie Bradshaw necklace

Każdy kto choć raz oglądał ostatni sezon serialu "Seks w Wielkim Mieście", a w szczególności odcinek "Amerykanka w Paryżu II"  pamięta scenę gdy Carrie (w tej pamiętnej roli oczywiście Sarah Jessica Parker) przyjeżdżając do Paryża zauważa brak pamiątkowego wisiorka z imieniem, który był jej talizmanem szczęścia.

 Tą stratę Petrovsky ( niesamowita rola Mikhaiła Baryshnikova ! ) postanawia jej wynagrodzić pięknym naszyjnikiem z brylantami.
Dla Carrie była to tylko droga błyskotka bez duszy, natomiast dla fanek Carrie i serialu stał się obiektem pożądania. Pomimo tego, że serial promował wielu projektantów, nadawał markom status kultowych - to nigdy nie został wymieniony autor tego jubilerskiego cudeńka.

Zapewne po wielu prośbach kierowanych do producentów przez fanki, została podana informacja że oryginał, który został wykorzystany w serialu to projekt Freda Leightona. W dalszym ciągu jednak naszyjnik pozostawał poza zasięgiem większości, bo jego wartość to ponad 55,000 dolarów. Stąd też w internecie mnóstwo "zamienników" tego diamentowego cuda.

I ja zrobiłam sobie swoją wersję :) Zobaczcie !

Myślicie, że autorzy serialu jedynie wypożyczyli naszyjnik na potrzeby jednej sceny serialu ? Mylicie się ...
Wszystkie ubrania, buty i dodatki, w tym również biżuteria Carrie Bradshaw były kupowane, a po zakończeniu ostatniego sezonu Sarah Jessica Parker otrzymała całą tę garderobę na własność :)

Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw ze wspomnianym naszyjnikiem


Fragment sceny w której Carrie otrzymuje naszyjnik


Moja wersja naszyjnika Carrie


2 komentarze:

Marta i Alicja pisze...

Piękny! Wcale się nie różni od tego filmowego :)

Agnieszka pisze...

Świetnie go zrobiłaś :)